نشست مدیر کل جدید منابع انسانی با روسای امور ادارات واحدها و پردیس های دانشگاه

۳۰ آبان ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۵ کد : ۲۳۷۶۶ اخبار
تعداد بازدید:۶۸۴

اولین جلسه روسا و کارشناسان امور اداری با حضور مدیر کل منابع انسانی، جناب آقای حسینی و معاونان ایشان در تاریخ 29/08/1400 در محل تالار امیرکبیر معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه برگزار شد.

این جلسه با تلاوت آیاتی از قرآن مجید و با خوشامدگویی آقای حسینی به مدعوین و حضار شروع شد و سپس حاضرین، نظرات و پیشنهادات خود را در مورد مسائل و مشکلات موجود، بیان کردند.

روند نامتوازن تقسیم کار بین نیروهای انسانی، عدم دسترسی روسای امور اداری به سامانه های حضور و غیاب و پرسنلی، کمبود نیروی انسانی در برخی دانشکده ها، تاخیر در ارتقای رتبه و ترفیع پایه همکاران، مشکلات اجرائی شیوه نامه های کارمند نمونه و دورکاری، عدم تبدیل وضعیت استخدام کارمندان قراردادی، عدم اعمال مدرک تحصیلی نیروهای خدماتی و عدم ثبت تردد نیروهای شرکتی، برخی از مشکلاتی هستند که در این جلسه مطرح شدند.

سپس مدیر کل منابع انسانی اعلام کرد: بیشتر مشکلات موجود در منابع انسانی در بخش کارکنان است و باید سعی در برطرف کردن این مشکلات داشته باشیم. اولویت‌های ما ارتقاء رتبه کارکنان، ترفیع پایه و کارمند نمونه می باشد.

اصلاح فرایندهای منابع انسانی بسیار مهم است و از سال آینده بحث کارمند نمونه و مشکلات آن حل و سهمیه همکاران بیشتر خواهد شد. انتظار می رود همکاری تنگاتنگ بین همکاران اداری و منابع انسانی مانند گذشته باشد و تفویض اختیار به همکاران اداری مانند گذشته انجام خواهد شد. دانشگاه در حال تدوین برنامه چهارم توسعه است و منابع انسانی بایستی از یک واحد اجرایی به یک واحد مطالعاتی در حوزه منابع انسانی تبدیل شود. کرامت انسانی نسبت به تک تک همکاران باید انجام شود. بحث دورکاری فعلاً فقط جنبه حمایتی دارد و دورکاری برای مادران فقط هفته ای یک یا دو روز است. شیوه نامه ارتقاء کارکنان تغییر پیدا خواهد کرد و سامانه سپاری خواهد شد. مصوبات هیات اجرایی به صورت کتابچه در اختیار همکاران قرار خواهد گرفت.

در پایان جلسه معاون امور کارمندان خانم احمدی، گزارشی از اقدامات انجام شده در منابع انسانی را ارائه کرد و به بعضی از پرسش ها پاسخ داد.

جلسه در ساعت 16:۳۰ دقیقه بعد از ظهر به پایان رسید.

 


( ۴ )