بخشنامه‌، خبر و اطلاعیه

پیرو بخشنامه ساعات کاری و مرخصی تشویقی تابستان 1399

پیرو بخشنامه ساعات کاری و مرخصی تشویقی تابستان 1399


شماره بخشنامه:   155/77260

تاریخ :   1399/4/29

 

پیرو بخشنامه به شماره ثبت 61636 اداره کل منابع انسانی مورخ 9 تیر 1399 و با توجه به وضعیت اوج گیری شیوع ویروس کووید 19 ، به منظور کمک به جلوگیری از انتقال ویروس و حفظ سلامتی کارمندان، به اطلاع کلیه کارکنان محترم می رساند: مرخصی های تشویقی استفاده شده در نوروز 1399 جزو مرخصی های تشویقی سالانه دانشگاه محسوب نمی گردد. لذا تعداد مرخصی تشویقی قابل استفاده در تابستان 1399، ده روز می باشد. 

بدیهی است کماکان بازه زمانی مجاز برای استفاده از این ده روز مرخصی تشویقی از ۲۰/‏۴/‏۱۳۹۹‬ تا ۱۵/‏۶/‏۱۳۹۹ بوده و لازم است به ازای هر روز مرخصی تشویقی، یک روز مرخصی استحقاقی نیز استفاده شود. 

همچنین با توجه به عدم امکان ثبت درخواست مرخصی تشویقی در سامانه حضور و غیاب، کلیه درخواست های مرخصی استحقاقی و تشویقی، در بازه زمانی فوق بایستی به صورت استحقاقی ثبت شوند تا پس از اتمام دوره به صورت اتوماتیک، نیمی از آنها به تشویقی تبدیل شود. (با در نظر گرفتن سقف ده روز تشویقی و تاکید بر این که مرخصی تشویقی قابل ذخیره و بازخرید نیست)

نکته بسیار مهم: در بازه زمانی فوق کلیه درخواست های مرخصی استحقاقی بایستی به گونه ای باشد که برای هر روز، یک درخواست جداگانه ثبت شود. (حتی برای چند روز متوالی هم، باید به تعداد آن روزها یکی یکی درخواست استحقاقی ثبت شود) در غیر این صورت امکان تبدیل اتوماتیک مرخصی های استحقاقی به تشویقی وجود ندارد.

 

از مدیران محترم واحدها تقاضا می شود ضمن نظارت بر نحوه استفاده کارمندان واحد خود از مرخصی های تشویقی به گونه ای که به عملکرد واحد لطمه ای وارد نشود، درخواست های مرخصی و دورکاری را به طور منظم و فوری بررسی نمایند.