بخشنامه‌، خبر و اطلاعیه

تمدید مهلت ارزیابی 93 مدیران تا 6 آبان 1394

تمدید مهلت ارزیابی 93 مدیران تا 6 آبان 1394


شماره بخشنامه:   155/218715

تاریخ :   1394/8/3

 

با سلام و احترام،

     پیرو اطلاع رسانی مورخ 28 شهریور ماه سال جاری و بخشنامه شماره 192281 مورخ 14 مهر ماه 1394در خصوص تمدید مهلت ارزیابی،‌ با توجه به درخواست تعداد زیادی از واحدهای دانشگاه در مورد تمدید مهلت ارزشیابی، به استحضار می‌رساند؛ فرصت امتیاز دهی کلیه مدیران محترم دانشگاه که در سامانه ارزیابی عملکرد کارکنان، نقش بلافصل یا سطوح بالاتر را بر عهده دارند، تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه مورخ  6 آبان ماه سال 94 تمدید شد.

   همچنین با توجه به سؤالات مکرر همکاران در خصوص نحوه امتیازدهی در سامانه مذکور، موارد تکمیلی به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

1.            نظر به الزام ورود به سامانه‌های دانشگاه با احراز هویت مرکزی توسط مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی دانشگاه، به منظور استفاده از سامانه ارزیابی عملکرد به نشانی https://pms.ut.ac.ir می‌بایست از مرورگر اینترنت اکسپلورر (IE) ورژن 10 یا 11 استفاده شود.

2.            به منظور تایید و امتیاز دهی پرسنل، توجه و مطالعه دقیق راهنمای سامانه که در آن فرایند کار به صورت فایل PDF  مرحله به مرحله و با تصویر نمایش داده شده، برای مدیران الزامی است.

3.            کلیه مدیران بلافصل و سطوح بالاتر می‌بایست تمام کارکنان زیر گروه خود اعم از پرسنل رسمی، پیمانی،‌ قراردادی و قرارداد خدماتی را ارزیابی نمایند و چنانچه فرد یا افرادی را تأیید نکنند امتیاز هیچ یک از پرسنل در سامانه ثبت نخواهد شد لذا پس از پایان نظردهی، کلیک بر روی گزینه "تأیید همه نمرات کارمندان" ضروری است.

4.            صدور حکم ترفیع پایه برای کارکنان رسمی و پیمانی و تمدید قرارداد کارکنان قراردادی و قرارداد خدماتی منوط به کسب امتیاز مساوی و بیشتر از 70 می‌باشد.

5.            چنانچه هر یک از همکاران محترم دانشگاهی در بازه‌های زمانی اعلام شده، به هر دلیل موفق به انجام خوداظهاری و خودارزیابی نشده‌ باشند، فقط امتیاز قسمت توسعه فردی (به غیر از امتیاز دوره آموزشی که سیستمی محاسبه می‌شود) را کسب نمی‌کنند ولی مدیران محترم می‌توانند این دسته از افراد را ارزیابی نمایند و در صورت اعطای امتیاز مساوی و بیشتر از 70 به این افراد، بند 4 این بخشنامه اعمال می‌شود و مشکلی برای ایشان وجود نخواهد داشت.

6.            شایان ذکر است تکمیل خود ارزیابی توسط پرسنل از قسمت (اظهار نظر ارزیابی عملکرد) سامانه و همچنین ثبت رئوس عملکرد از قسمت (شاخص‌های خود اظهاری) سامانه اختیاری بوده است و عدم تکمیل این موارد توسط همکاران، خللی در فرایند ارزیابی ایجاد نمی‌کند و امتیازی از همکاران کسر نمی‌گردد.

7.            یادآوری می‌نماید تمدید فرصت ارزیابی صرفاً برای واحدهایی است که هنوز ارزیابی پرسنل را انجام نداده‌اند لذا ضمن تشکر از واحدهایی که در بازه زمانی اعلام شده نسبت به انجام و تکمیل ارزیابی پرسنل واحد خود اقدام نموده‌اند، به استحضار می‌رساند  امکان حذف تأیید برای این واحدها وجود ندارد.

نکته1:  با نظر موافق و مکاتبه رسمی بالاترین مقام مسئول هر واحد، پس از پایان ارزیابی و صدور احکام ترفیع پایه برای کارمندان رسمی و پیمانی، امکان ایجاد دسترسی مجدد، برای کارکنانی که به دلیل وارد نکردن شاخص‌های خود اظهاری امتیاز توسعه فردی را کسب نکرده‌اند، وجود دارد.

نکته2:  جدول امتیازات بر اساس شاخص‌های ارزیابی پرسنل به شرح زیر است :

 

ردیف

شاخص‌های‌ارزیابی

معیارهای‌عملکردورفتارسازمانی

معیارتوسعه‌فردی

1

مدیرکل

82

18

2

معاون مدیرکل

85

15

3

رئیس اداره

86

14

4

معاون اداره

87

13

5

کارشناس

87

13

6

کاردان

89

11

7

نگهبان

89

11

8

کمک کارشناس

89

11

9

خدمات

89

11