بخشنامه‌، خبر و اطلاعیه

برگزاری مراسم تجلیل از اعضای هیات علمی و کارمندان بازنشسته سال 1397

برگزاری مراسم تجلیل از اعضای هیات علمی و کارمندان بازنشسته سال 1397 

مراسم تجلیل از اعضای هیأت علمی و کارمندان بازنشسته دانشگاه با حضور هیات رئیسه محترم ، روسا و مدیران واحدهای دانشگاه روز چهارشنبه 13 آذر ۱۳۹8 در باشگاه دانشجویان برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم دکتر محمدرضا حاتمی، مدیرکل منابع انسانی دانشگاه تهران، ضمن خوشامدگویی به حاضران گفت: «زمان بازنشستگی زمان خوبی است تا با فراغت بیشتر به انجام فعالیت هایی بپردازید که در طول سال های اشتغال به کار، فرصتی برای انجام آنها نبوده است و خاطر نشان کردند اگر دانشگاه تهران افتخار ایران است، اعضای هیات علمی و کارمندان بازنشسته هم افتخار دانشگاه تهران هستند».

پس از آن سرکار خانم دکتر طوبی کرمانی یکی از اعضای هیات علمی بازنشسته و جناب آقای رضا حامدی جعفری کارمندان بازنشسته در سال 97 ، خاطراتی از سال‌های خدمت خود را بیان کرده و اشاره کردند که دانشگاه تهران همچون خانواده‌شان ارزشمند می باشد.

سپس معاون اداری و مالی دانشگاه دکتر سعید یزدانی در سخنانی برگزاری این جلسه‌ها را تجلیل و قدردانی از همکارانی که 30 سال عمر صادقانه خود را به خدمت در دانشگاه تهران به عنوان نماد آموزش عالی کشور گذرانده‌اند، دانسته و گفت: «بازنشستگی پایان کار نیست و درهای دانشگاه تهران همواره بر روی بازنشستگان عزیز باز است و دانشگاه با آغوش باز از تجربیات و توانمندی های همکاران ارجمند استقبال و استفاده خواهد نمود و از منابع انسانی خواستند تا با سامانه سپاری برخی از امور، فرایند بازنشستگی را تسهیل نماید».

دکتر یزدانی همچنین گزارشی از آمار بازنشستگان سال ۱۳۹7 ارائه دادند: «که در سال گذشته تعداد 249 نفر به افتخار بازنشستگی نائل شدند و از این تعداد، 44 نفر ایشان عضو هیأت‌علمی و 205 نفر کارمند بوده‌اند».

در ادامه آقای دکتر محمود نیلی رئیس دانشگاه تهران نیز ضمن ارج نهادن به مقام شامخ بازنشستگان و در پاسخ به سخنان دو نفر از نمایندگان بازنشسته، اظهار داشتند: «دانشگاه متعلق به همه دانشگاهیان است و بازنشستگان با توجه به توانمندی های خود سرچشمه و منشا خدمات بزرگی در کشور هستند و دانشگاه سعی دارد نهادها و سازمان هایی همچون سازمان توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه، پارک علم و فناوری، بنیاد حامیان و ... را توسعه دهد تا از خدمات همکاران بازنشسته استفاده نمایند».

در پایان این مراسم با اهدا هدایایی از سوی هیات رئیسه دانشگاه تهران به بازنشستگان حاضر در جلسه از ایشان تقدیر و قدردانی به عمل آمد.